Detaljer
Produktbeskrivelse:
Varmtvannsberederen er designet og utviklet for å møte morgendagens krav til kvalitet og funksjonalitet. Ved å benytte det ypperste innen materialer og ved utvikling av nye produksjonsteknikker, har vi kommet frem til varmtvannsberederen som er ledende når det gjelder levetid, isolasjonsevne og driftssikkerhet.
Varmtvannsberederen har et varmetap på ca 70 Watt *) og sparer ca 15 % strøm sammenlignet med andre skumisolerte beredere. Dette er dermed markedets desidert best isolerte bereder. Alle ventiler er skjulte og isolerte for å forhindre varmetap. Toppen er vridbar i 360° for enkel montering.
Tekniske spesifikasjoner:
- Strømbesparende isolasjon
- El-boksen er godkjent for IP klasse 44
- Enkel montasje
- Vridbar topp 360°
- Passer for: 2-3 personer
- Mål: H: 830xØ585 mm
- Watt: 1950
- Vekt: 23 kg
- M3: 2,84
- Tappeklasse: L
- Energiklasse: C
Tilleggsinformasjon
Vekt (i kg) | 23 |
---|---|
Leverandørens varenummer | 8025141 |
Merke | Høiax |
Alternative strekkoder | 7072435118806 |
Antall pr. pakke | 1 |
Antall pr pall | 1 |
Dokumenter
Produktomtaler
Spørsmål og svar
Product Questions
Takk for din henvendelse.
På en ECO 120 l skal du ikke behøve å ta av lokket, det er ett lite hull ved det hvite rattet hvor du skal dytte inn en smal skrutrekker. Da kommer du rett inn på resettknappen.
Hvis du skal ha av el-lokket, holder du fingrene under kanten og presser hardt opp, du vil føle et lite knepp, og så løfte det ut i nedkant og så dra det ned og av.
Håper dette var til hjelp.
Ønsker deg en forsatt fin dag.
I Høiax sin innstallasjonsveiledning står det spesifikt "KV- og VV-rør skal være i kobber eller rustfritt stål intil 1 m ut fra ventilen" !( Jeg antar det er ventilen på bereder de mener.)
Jeg planlegger plassering av veggboksene for rør i rør opplegget.
Slangene dere selger er godkjent for kopling direkte til bereder?
De må da være minst 1 m for å koples til veggboksene?
mvh Carsten Grepperud
Det stemmer det, her er det anbefalt fra Høiax å bruke 1m berederslanger før du kobler til veggboksene.
https://megaflis.no/berederslange-100cm-3660.html
Ha en fin dag!
Takk for at du tok kontakt med oss.
Dette er plug and play ja.
Det du må handle ved siden av er slanger.
Ønsker deg en riktig fin dag videre.
Monteres denne stående, eller kan den også henges på vegg?
Takk for at du tok kontakt med oss.
Denne monteres på bakkeplan og er ikke for veggmontering.
Dersom du ønsker varmtvannsberedere som monteres på vegg, kan du se vårt utvalg her:
https://megaflis.no/varmesystemer/varmtvannsbereder/filter/vegg.html
Ønsker deg en fin dag videre.
Vann- og avløps-installasjoner må installeres av rørlegger.